Vinterdäcket Nokian Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 245/45-R19. Nokian, som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för Hakkapeliitta 01.
Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck med en diameter på 19". vinterdäcket Hakkapeliitta 01 är 245 mm brett och en profil på 110 mm. Hastighetsindex T som Hakkapeliitta 01 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Nokian Hakkapeliitta 01 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 547 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nokian |
| Modell | Hakkapeliitta 01 |
| Däckbeteckning | 245/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Vinterdäck från Nokian med modellnamnet Hakkapeliitta 01 och däckbeteckningen 245/45-R19.
Nokian har tagit fram detta vinterdäck med namnet Hakkapeliitta 10 EV. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R19.
Ett vinterdäck från Nokian. Hakkapeliitta R5 har däckbeteckningen 245/45-R19.
Vinterdäck från Nokian med modellnamnet Hakkapeliitta R5 EV och däckbeteckningen 245/45-R19.