Ultragrip Ice 3 är ett däck från Goodyear som har däckbeteckningen 235/55-R19. Goodyear, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet Ultragrip Ice 3.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på T är Goodyear Ultragrip Ice 3 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 19"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 656 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | Ultragrip Ice 3 |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
Vinterdäck från Goodyear med modellnamnet UltraGrip Ice 3 och däckbeteckningen 235/55-R20.
Ett vinterdäck från Goodyear. UltraGrip Ice 3 har däckbeteckningen 235/55-R19.
Ett av våra vinterdäck från Goodyear. Detta däck med beteckningen 235/55-R19.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet UltraGrip Performance 3.