Detta vinterdäck från Kumho har däckmärkningen 235/50-R19. WP52+ EV är ett vinterdäck i utbudet av däck från Kumho.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Här har du ett vinterdäck från Kumho som är 235 brett och med en profil på 118 mm. Hastighetsindexet för WP52+ EV är V. Detta innebär att Kumho WP52+ EV är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Kumho WP52+ EV då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 311 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Kumho |
| Modell | WP52+ EV |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
Ett av våra vinterdäck från Kumho. Detta däck med beteckningen 235/45-R18.
Ett vinterdäck från Kumho. WP52+ EV har däckbeteckningen 225/55-R19.
Vinterdäcket WP52+ EV från Kumho med däckbeteckningen 225/60-R17.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/55-R17 och modellnamnet WP52.