Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/55-R19 till din bil. Goodride, som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för SW628.
Detta Goodride-däck har en diameter på 19". Vinterdäcket SW628 har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 124 mm (55% av däckets bredd). Med detta vinterdäck från Goodride har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 19"-fälgar till Goodride SW628.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 472 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SW628 |
| Däckbeteckning | 225/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Goodride har tagit fram detta vinterdäck med namnet SW628. Däcket har däckbeteckningen 225/50-R18.
Ett av våra vinterdäck från Westlake. Detta däck med beteckningen 225/55-R19.
Goodride SW628 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/65-R17 och modellnamnet SW628.