Ice Blazer WST2 LT är ett däck från Sailun som har däckbeteckningen 255/70-R18. Ice Blazer WST2 LT, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Sailun.
Ice Blazer WST2 LT har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Här har du ett vinterdäck från Sailun som är 255 brett och med en profil på 179 mm. Sailun Ice Blazer WST2 LT har hastighetsindex S, vilket innebär att Ice Blazer WST2 LT är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 180 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 18"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 301 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer WST2 LT |
| Däckbeteckning | 255/70-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 179 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
Sailun Ice Blazer WST2 LT är ett vinterdäck med däckmärkningen 265/60-R18.
Sailun Ice Blazer WST2 LT - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/50-R20.
Vinterdäcket X-Ice Snow SUV har en däckbeteckning som är 255/70-R18. Däcket kommer från Michelin.
Vinterdäck från Toyo med modellnamnet Observe GSI-6 LS och däckbeteckningen 255/70-R18.