TREK M900 ice är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 245/40-R18. Maxtrek tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för TREK M900 ice.
TREK M900 ice har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Detta vinterdäck har en bredd på 245 mm och en profil på cirka 98 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på T är Maxtrek TREK M900 ice ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Maxtrek TREK M900 ice. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 031 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Maxtrek |
| Modell | TREK M900 ice |
| Däckbeteckning | 245/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/70-R16 och modellnamnet TREK M900 ice.
Maxtrek TREK M900 ice är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R14.
Maxtrek har tagit fram detta vinterdäck med namnet TREK M900 ice. Däcket har däckbeteckningen 215/45-R17.
Vinterdäck med däckbeteckningen 265/60-R18 och modellnamnet TREK M900 ice.