Detta vinterdäck från Westlake har däckmärkningen 245/40-R18. Detta vinterdäck har modellnamnet SW628 och är ett av alla däck som tillverkas av Westlake.
SW628 är ett vinterdäck med en diameter på 18". Här har du ett vinterdäck från Westlake som är 245 brett och med en profil på 98 mm. Med ett hastighetsindex på H är Westlake SW628 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Westlake SW628? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 901 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Westlake |
| Modell | SW628 |
| Däckbeteckning | 245/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 245/40-R18.
Detta vinterdäck från Westlake, kallat SW628, har däckbeteckningen 245/45-R19.
Vinterdäck med däckbeteckningen 255/55-R20 och modellnamnet SW628.
Vinterdäcket SW628 har en däckbeteckning som är 255/40-R20. Däcket kommer från Westlake.