Detta vinterdäck från Goodyear har däckmärkningen 235/55-R18. UltraGrip Arctic 2, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Goodyear.
Goodyear UltraGrip Arctic 2 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 129 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. UltraGrip Arctic 2 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Goodyear UltraGrip Arctic 2. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 810 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | UltraGrip Arctic 2 |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
Vinterdäcket UltraGrip Arctic 2 från Goodyear med däckbeteckningen 235/50-R20.
Goodyear har tagit fram detta vinterdäck med namnet UltraGrip Arctic 2 SUV. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R20.
Goodyear har tagit fram detta vinterdäck med namnet UltraGrip Arctic 2. Däcket har däckbeteckningen 255/45-R19.
Ett av våra vinterdäck från Goodyear. Detta däck med beteckningen 245/50-R18.