Blizzak LM005 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 235/45-R18. Vinterdäcket Blizzak LM005 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Bridgestone.
Blizzak LM005 passar på fälgar med en diameter på 18". Blizzak LM005 har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 106 mm. Bridgestone Blizzak LM005 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Bridgestone Blizzak LM005. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 890 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Bridgestone |
| Modell | Blizzak LM005 |
| Däckbeteckning | 235/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Ett av våra vinterdäck från Bridgestone. Detta däck med beteckningen 235/50-R19.
Detta vinterdäck från Bridgestone, kallat Blizzak LM005, har däckbeteckningen 235/50-R17.
Vinterdäcket Blizzak LM005 från Bridgestone med däckbeteckningen 275/30-R20.
Vinterdäck med däckbeteckningen 315/35-R20 och modellnamnet Blizzak LM005.