Vinterdäcket Maxtrek TREK M7 Plus är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/60-R18. Vinterdäcket TREK M7 Plus är ett vinterdäck i utbudet av däck från Maxtrek.
TREK M7 Plus har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. TREK M7 Plus har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 60% av däckets bredd, det vill säga cirka 135 mm. Med ett hastighetsindex på T är Maxtrek TREK M7 Plus ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 18"-fälgar för TREK M7 Plus. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 926 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Maxtrek |
| Modell | TREK M7 Plus |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
Vinterdäcket TREK M7 Plus har en däckbeteckning som är 235/60-R18. Däcket kommer från Maxtrek.
Vinterdäcket TREK M7 Plus från Maxtrek med däckbeteckningen 225/65-R17.
Detta vinterdäck från Maxtrek, kallat TREK M7 Plus, har däckbeteckningen 225/60-R17.
Maxtrek TREK M7 Plus - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.