Detta vinterdäck från Goodyear har däckmärkningen 215/50-R18. Goodyear, som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för Ultragrip Ice 3.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 18". vinterdäcket Ultragrip Ice 3 är 215 mm brett och en profil på 108 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Hos BytHjul hittar du även förslag på 18"-fälgar för Ultragrip Ice 3. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 636 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | Ultragrip Ice 3 |
| Däckbeteckning | 215/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
Ett av våra vinterdäck från Sailun. Detta däck med beteckningen 215/50-R18.
Goodyear UltraGrip Ice 3 är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/50-R18.
Goodyear UltraGrip Performance 3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 215/50-R18.
Vinterdäcket Ultragrip Ice 3 har en däckbeteckning som är 225/40-R18. Däcket kommer från Goodyear.