X-Ice North 4 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 195/60-R18. X-Ice North 4 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Michelin.
X-Ice North 4 passar på fälgar med en diameter på 18". Detta vinterdäck har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 117 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Michelin X-Ice North 4 har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 18"-fälgar för X-Ice North 4. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 309 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice North 4 |
| Däckbeteckning | 195/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
Goodyear Ultragrip Ice 3 är ett vinterdäck med däckmärkningen 195/60-R18.
Ett av våra vinterdäck från Continental. Detta däck med beteckningen 195/60-R18.
Ett vinterdäck från Michelin. X-Ice North 4 har däckbeteckningen 205/60-R16.
Detta vinterdäck från Michelin, kallat X-Ice North 4, har däckbeteckningen 195/65-R15.