SW606 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 245/70-R17. SW606 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodride.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Vinterdäcket SW606 har en bredd som är 245 mm och en däcksida med en höjd på cirka 172 mm (70% av däckets bredd). Hastighetsindexet för SW606 är T. Detta innebär att Goodride SW606 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Goodride SW606? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 293 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SW606 |
| Däckbeteckning | 245/70-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
Ett vinterdäck från Gislaved. NordFrost 200 har däckbeteckningen 245/70-R17.
Vinterdäcket UltraGrip Ice Arctic SUV från Goodyear med däckbeteckningen 245/70-R17.
Nokian Hakkapeliitta LT3 är ett vinterdäck med däckmärkningen 245/70-R17.
Vinterdäcket Observe GSI-6 LS från Toyo med däckbeteckningen 245/70-R17.