Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/65-R17 till din bil. Detta Yokohama-däck är av modellen IceGuard G075.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 153 mm. Profilen motsvarar 65% av däckets bredd. Yokohama IceGuard G075 har hastighetsindex Q, vilket innebär att IceGuard G075 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 160 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 17"-fälgar till Yokohama IceGuard G075.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 477 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | IceGuard G075 |
| Däckbeteckning | 235/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
Ett av våra vinterdäck från Yokohama. Detta däck med beteckningen 265/65-R17.
Ett vinterdäck från Yokohama. IceGuard G075 har däckbeteckningen 215/65-R17.
Ett vinterdäck från Yokohama. IceGuard G075 har däckbeteckningen 235/55-R18.
Ett av våra vinterdäck från Nexen. Detta däck med beteckningen 235/65-R17.