Hankook har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 235/45-R17 för Winter iPike RS2 W429. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Hankook för Winter iPike RS2 W429.
Winter iPike RS2 W429 passar på fälgar med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 106 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Winter iPike RS2 W429 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Behöver du 17"-fälgar till dina Hankook Winter iPike RS2 W429? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 928 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Hankook |
| Modell | Winter iPike RS2 W429 |
| Däckbeteckning | 235/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
Hankook har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter iPike RS2 W429. Däcket har däckbeteckningen 215/45-R17.
Hankook Winter iPike RS2 W429 är ett vinterdäck med däckmärkningen 235/45-R18.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/45-R17 och modellnamnet iPike RS2.
Hankook Winter iPike RS2 W429 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 255/45-R19.