Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 225/60-R17. Sailun, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet Ice Blazer Alpine EVO 1.
Ice Blazer Alpine EVO 1 är ett vinterdäck med en diameter på 17". Ice Blazer Alpine EVO 1 har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 60% av däckets bredd, det vill säga cirka 135 mm. Med detta vinterdäck från Sailun har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Spara pengar och köp med nya 17"-fälgar samtidigt som du köper Sailun Ice Blazer Alpine EVO 1. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 418 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer Alpine EVO 1 |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Sailun Ice Blazer Alpine EVO 1 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/55-R16.
Vinterdäck från Sailun med modellnamnet Ice Blazer Alpine EVO 1 och däckbeteckningen 225/50-R18.
Sailun har tagit fram detta vinterdäck med namnet Ice Blazer Alpine EVO 1. Däcket har däckbeteckningen 255/55-R19.
Vinterdäcket Ice Blazer Alpine EVO har en däckbeteckning som är 235/55-R17. Däcket kommer från Sailun.