Detta vinterdäck från Kumho har däckmärkningen 215/60-R17. Kumho har valt att kalla denna modell av vinterdäck för WinterCraft ice Wi32.
Kumho WinterCraft ice Wi32 är ett vinterdäck med diametern 17". vinterdäcket WinterCraft ice Wi32 är 215 mm brett och en profil på 129 mm. Hastighetsindex T som WinterCraft ice Wi32 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Kumho WinterCraft ice Wi32? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 397 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Kumho |
| Modell | WinterCraft ice Wi32 |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
Vinterdäck från Kumho med modellnamnet WinterCraft ice Wi32 och däckbeteckningen 255/40-R19.
Vinterdäck med däckbeteckningen 245/45-R18 och modellnamnet WinterCraft ice Wi32.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/65-R17 och modellnamnet WinterCraft ice Wi32.
Vinterdäck från Kumho med modellnamnet WinterCraft ice Wi32 och däckbeteckningen 215/55-R16.