Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 205/50-R17. Triangle har valt att kalla denna modell av vinterdäck för TW401.
Triangle TW401 är ett vinterdäck med diametern 17". Med vinterdäcket TW401 får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 103 mm. Hastighetsindex V som TW401 har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 17"-fälgar samtidigt som du köper Triangle TW401. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 952 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Triangle |
| Modell | TW401 |
| Däckbeteckning | 205/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
Ett vinterdäck från Triangle. TW401 har däckbeteckningen 215/50-R17.
Vinterdäck från Triangle med modellnamnet TW401 och däckbeteckningen 205/60-R16.
Ett vinterdäck från Triangle. TW401 har däckbeteckningen 195/65-R15.
Detta vinterdäck från Triangle, kallat TW401, har däckbeteckningen 225/45-R17.