Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 205/50-R17 till din bil. Detta vinterdäck har modellnamnet Ice Leopard och är ett av alla däck som tillverkas av Mazzini.
Mazzini Ice Leopard är ett vinterdäck med diametern 17". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 103 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Med detta vinterdäck från Mazzini har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 17"-fälgar till Mazzini Ice Leopard.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 991 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Mazzini |
| Modell | Ice Leopard |
| Däckbeteckning | 205/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
Ett vinterdäck från Mazzini. Ice Leopard har däckbeteckningen 225/50-R17.
Mazzini Ice Leopard - Ett vinterdäck med däckmärkningen 205/65-R15.
Vinterdäcket Ice Leopard har en däckbeteckning som är 205/60-R16. Däcket kommer från Mazzini.
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/55-R16 och modellnamnet Ice Leopard.