Detta vinterdäck från Westlake har däckmärkningen 265/70-R16. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Westlake för Z-507.
Detta är ett vinterdäck från Westlake som passar till fälgar med en diameter på 16". Här har du ett vinterdäck från Westlake som är 265 brett och med en profil på 186 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Westlake Z-507. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 160 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Westlake |
| Modell | Z-507 |
| Däckbeteckning | 265/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
Detta vinterdäck från Westlake, kallat Z-507, har däckbeteckningen 265/65-R17.
Ett vinterdäck från Nankang. SV-55 har däckbeteckningen 265/70-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 265/70-R16 och modellnamnet Observe GSI-6 LS.
Ett av våra vinterdäck från Maxxis. Detta däck med beteckningen 265/70-R16.