Detta vinterdäck från Hankook har däckmärkningen 235/65-R16. Vinterdäcket Winter iCept LV RW12 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Hankook.
Detta är ett vinterdäck från Hankook som passar till fälgar med en diameter på 16". Winter iCept LV RW12 har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 153 mm. Winter iCept LV RW12 är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h (index R).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Hankook Winter iCept LV RW12. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 085 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Hankook |
| Modell | Winter iCept LV RW12 |
| Däckbeteckning | 235/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 115 |
Vinterdäcket Winter iCept LV RW12 från Hankook med däckbeteckningen 205/65-R16.
Vinterdäcket Winter iCept LV RW12 har en däckbeteckning som är 215/65-R16. Däcket kommer från Hankook.
Detta vinterdäck från Hankook, kallat Winter iCept LV RW12, har däckbeteckningen 225/65-R16.
Vinterdäcket Winter iPike LV RW15 har en däckbeteckning som är 235/65-R16. Däcket kommer från Hankook.