Nankang WS-1 har en däckbeteckning som lyder 215/55-R16. Detta vinterdäck har modellnamnet WS-1 och är ett av alla däck som tillverkas av Nankang.
Nankang WS-1 är ett vinterdäck med diametern 16". Detta vinterdäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. WS-1 är godkänt för hastigheter upp till 160 km/h (index Q).
Behöver du 16"-fälgar till dina Nankang WS-1? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 208 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nankang |
| Modell | WS-1 |
| Däckbeteckning | 215/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
Nankang har tagit fram detta vinterdäck med namnet WS-1. Däcket har däckbeteckningen 225/40-R19.
Vinterdäcket WS-1 har en däckbeteckning som är 215/45-R17. Däcket kommer från Nankang.
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/60-R16 och modellnamnet WS-1.
Ett av våra vinterdäck från Nankang. Detta däck med beteckningen 195/65-R16.