Bluearth Winter WY01 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 195/65-R16. Bluearth Winter WY01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Yokohama.
Yokohama Bluearth Winter WY01 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Vinterdäcket Bluearth Winter WY01 har en bredd som är 195 mm och en däcksida med en höjd på cirka 127 mm (65% av däckets bredd). Yokohama Bluearth Winter WY01 har hastighetsindex T, vilket innebär att Bluearth Winter WY01 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 16"-fälgar för Bluearth Winter WY01. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 253 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | Bluearth Winter WY01 |
| Däckbeteckning | 195/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 127 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
Vinterdäcket Bluearth Winter WY01 från Yokohama med däckbeteckningen 225/65-R16.
Vinterdäcket Bluearth Winter WY01 har en däckbeteckning som är 205/65-R16. Däcket kommer från Yokohama.
Yokohama Bluearth Winter WY01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 235/65-R16.
Yokohama Bluearth Winter WY01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/70-R15.