Commercio Ice är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 185/75-R16. Detta vinterdäck har modellnamnet Commercio Ice och är ett av alla däck som tillverkas av Sailun.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 16". Commercio Ice har en bredd på 185 mm och en profil som motsvarar 75% av däckets bredd, det vill säga cirka 139 mm. Hastighetsindexet för Commercio Ice är R. Detta innebär att Sailun Commercio Ice är godkänt att användas upp till 170 km/h.
Komplettera Sailun Commercio Ice med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 510 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Commercio Ice |
| Däckbeteckning | 185/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 139 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
Sailun Commercio Ice - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/65-R16.
Vinterdäcket Commercio Ice har en däckbeteckning som är 205/75-R16. Däcket kommer från Sailun.
Ett vinterdäck från Sailun. Commercio Ice har däckbeteckningen 195/75-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 185/75-R16 och modellnamnet Green-Max Winter G Van 2.