Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 225/70-R15. Detta vinterdäck har modellnamnet LL01 och är ett av alla däck som tillverkas av Triangle.
Detta är ett vinterdäck från Triangle som passar till fälgar med en diameter på 15". Här har du ett vinterdäck från Triangle som är 225 brett och med en profil på 158 mm. LL01 är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h (index R).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Triangle LL01 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 117 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Triangle |
| Modell | LL01 |
| Däckbeteckning | 225/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 158 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
Vinterdäcket LL01 har en däckbeteckning som är 225/75-R16. Däcket kommer från Triangle.
Vinterdäcket LL01 från Triangle med däckbeteckningen 195/75-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/65-R16 och modellnamnet LL01.
Ett av våra vinterdäck från Nankang. Detta däck med beteckningen 225/70-R15.