Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 195/70-R15 till din bil. Goodride, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet SW612.
Detta är ett vinterdäck från Goodride som passar till fälgar med en diameter på 15". Däcket har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 137 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på R är Goodride SW612 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 170 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 15"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 089 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SW612 |
| Däckbeteckning | 195/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 137 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
Vinterdäcket SW612 har en däckbeteckning som är 195/75-R16. Däcket kommer från Goodride.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/70-R15 och modellnamnet SW612.
Vinterdäcket CW51 från Kumho med däckbeteckningen 195/70-R15.
Vinterdäck med däckbeteckningen 195/70-R15 och modellnamnet Vansmart Snow WL2.