Sailun Ice Blazer Alpine+ har en däckbeteckning som lyder 195/65-R15. Sailun tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Ice Blazer Alpine+.
Ice Blazer Alpine+ är ett vinterdäck med en diameter på 15". Vinterdäcket Ice Blazer Alpine+ har en bredd som är 195 mm och en däcksida med en höjd på cirka 127 mm (65% av däckets bredd). Hastighetsindex T som Ice Blazer Alpine+ har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Sailun Ice Blazer Alpine+ då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 903 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer Alpine+ |
| Däckbeteckning | 195/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 127 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
Detta vinterdäck från Sailun, kallat Ice Blazer Alpine+, har däckbeteckningen 205/55-R16.
Vinterdäcket Ice Blazer Arctic har en däckbeteckning som är 195/65-R15. Däcket kommer från Sailun.
Vinterdäcket Ice Blazer Alpine+ har en däckbeteckning som är 195/65-R14. Däcket kommer från Sailun.
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/65-R15 och modellnamnet Ice Blazer Alpine+.