Winguard Snow G 3 WH21 är ett däck från Nexen som har däckbeteckningen 195/50-R15. Detta vinterdäck har modellnamnet Winguard Snow G 3 WH21 och är ett av alla däck som tillverkas av Nexen.
Winguard Snow G 3 WH21 är ett vinterdäck med en diameter på 15". Detta däck har en bredd på 195 mm och har en profil som är ungefär 98 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Nexen Winguard Snow G 3 WH21 har hastighetsindex H, vilket innebär att Winguard Snow G 3 WH21 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du även 15"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 943 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nexen |
| Modell | Winguard Snow G 3 WH21 |
| Däckbeteckning | 195/50-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 82 |
Nexen Winguard Snow G 3 WH21 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/60-R16.
Ett av våra vinterdäck från Mazzini. Detta däck med beteckningen 195/50-R15.
Kumho har tagit fram detta vinterdäck med namnet WP52+ EV. Däcket har däckbeteckningen 195/50-R15.
Nexen WinGuard Ice Plus - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/50-R15.