Yokohama IceGuard IG53 har en däckbeteckning som lyder 185/60-R15. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Yokohama för IceGuard IG53.
Detta är ett vinterdäck från Yokohama som passar till fälgar med en diameter på 15". vinterdäcket IceGuard IG53 är 185 mm brett och en profil på 111 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Behöver du 15"-fälgar till dina Yokohama IceGuard IG53? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 268 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | IceGuard IG53 |
| Däckbeteckning | 185/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 111 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
Ett vinterdäck från Yokohama. IceGuard IG53 har däckbeteckningen 185/65-R15.
Arivo Winmaster ARW 2 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/60-R15.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/50-R19 och modellnamnet IceGuard IG53.
Detta vinterdäck från Yokohama, kallat IceGuard IG53, har däckbeteckningen 205/55-R16.