Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Nankang är 175/65-R15. Nankang, som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för SW-9.
Med en diameter på 15" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. vinterdäcket SW-9 är 175 mm brett och en profil på 114 mm. Hastighetsindex T som SW-9 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Nankang SW-9. Mer information om passande 15"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 999 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nankang |
| Modell | SW-9 |
| Däckbeteckning | 175/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
Vinterdäck från Nankang med modellnamnet SW-8 och däckbeteckningen 175/65-R14.
Nankang Winter Activa SV-2 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 175/70-R14.
Ett vinterdäck från Nankang. SW-8 har däckbeteckningen 195/65-R15.
Vinterdäck från Nankang med modellnamnet SW-8 och däckbeteckningen 185/65-R15.