Ice Blazer Alpine+ är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 175/55-R15. Ice Blazer Alpine+, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Sailun.
Detta Sailun-däck har en diameter på 15". Ice Blazer Alpine+ har en bredd på 175 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 96 mm. Sailun Ice Blazer Alpine+ klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Behöver du även 15"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 892 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer Alpine+ |
| Däckbeteckning | 175/55-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 96 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 77 |
Ett av våra vinterdäck från Nankang. Detta däck med beteckningen 175/55-R15.
Vinterdäcket WP51 har en däckbeteckning som är 175/55-R15. Däcket kommer från Kumho.
Hankook har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter iCept RS2 W452. Däcket har däckbeteckningen 175/55-R15.
Sailun Ice Blazer Alpine+ - Ett vinterdäck med däckmärkningen 175/60-R15.