Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Vredestein är 185/65-R14. Vinterdäcket Snowtrac 5 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Vredestein.
Vredestein Snowtrac 5 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 14". vinterdäcket Snowtrac 5 är 185 mm brett och en profil på 120 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Behöver du 14"-fälgar till dina Vredestein Snowtrac 5? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 938 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Vredestein |
| Modell | Snowtrac 5 |
| Däckbeteckning | 185/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
Ett vinterdäck från Vredestein. Snowtrac 5 har däckbeteckningen 165/60-R14.
Vinterdäck från Sailun med modellnamnet Ice Blazer Arctic och däckbeteckningen 185/65-R14.
Hankook Winter iCept RS3 W462 är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R14.
Goodride SnowMaster SW618 är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R14.