Vinterdäcket Trazano IceMaster Spike är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 175/65-R14. Trazano, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet IceMaster Spike.
IceMaster Spike är ett vinterdäck med en diameter på 14". IceMaster Spike har en bredd på 175 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 114 mm. Trazano IceMaster Spike har hastighetsindex T, vilket innebär att IceMaster Spike är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Trazano IceMaster Spike. Mer information om passande 14"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 752 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | IceMaster Spike |
| Däckbeteckning | 175/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 175/65-R14 och modellnamnet Hakkapeliitta 01.
Vinterdäck med däckbeteckningen 175/65-R14 och modellnamnet Hakkapeliitta 10.
Vinterdäcket Green-Max Winter Grip har en däckbeteckning som är 175/65-R14. Däcket kommer från LingLong.
Triangle TI501 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 175/65-R14.