Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 175/65-R14 till din bil kan detta däck från Arivo vara något för dig. Vinterdäcket Ice Claw ARW4 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Arivo.
Ice Claw ARW4 är ett vinterdäck med en diameter på 14". Vinterdäcket är 175 mm brett med en profil på 114 mm. Med detta vinterdäck från Arivo har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 14"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 835 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Arivo |
| Modell | Ice Claw ARW4 |
| Däckbeteckning | 175/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
Vinterdäcket Ice Claw ARW4 har en däckbeteckning som är 175/70-R13. Däcket kommer från Arivo.
Vinterdäck med däckbeteckningen 185/55-R15 och modellnamnet Ice Claw ARW4.
Vinterdäcket Ice Claw ARW4 från Arivo med däckbeteckningen 215/55-R16.
Detta vinterdäck från Arivo, kallat Ice Claw ARW4, har däckbeteckningen 195/55-R16.