Hakkapeliitta 01 är ett däck från Nokian som har däckbeteckningen 175/65-R14. Hakkapeliitta 01, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Nokian.
Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck med en diameter på 14". vinterdäcket Hakkapeliitta 01 är 175 mm brett och en profil på 114 mm. Nokian Hakkapeliitta 01 har hastighetsindex T, vilket innebär att Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Nokian Hakkapeliitta 01 med matchande 14"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 447 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nokian |
| Modell | Hakkapeliitta 01 |
| Däckbeteckning | 175/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 175/65-R14 och modellnamnet Hakkapeliitta 10.
Vinterdäcket Green-Max Winter Grip har en däckbeteckning som är 175/65-R14. Däcket kommer från LingLong.
Triangle TI501 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 175/65-R14.
Vinterdäck från Hankook med modellnamnet iPike RS2 och däckbeteckningen 175/65-R14.