Detta vinterdäck från Hankook har däckmärkningen 155/65-R14. Hankook har valt att kalla denna modell av vinterdäck för Winter iCept RS2 W452.
Detta vinterdäck från Hankook passar på 14"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 155 mm och har en profil som är ungefär 101 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Hankook Winter iCept RS2 W452 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 14"-fälgar till Hankook Winter iCept RS2 W452.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 752 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Hankook |
| Modell | Winter iCept RS2 W452 |
| Däckbeteckning | 155/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 155 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 75 |
Ett av våra vinterdäck från Hankook. Detta däck med beteckningen 155/65-R14.
Vinterdäck från Hankook med modellnamnet Winter iPike RS2 W429 och däckbeteckningen 155/70-R13.
Vinterdäcket Winter iCept RS2 W452 har en däckbeteckning som är 195/50-R15. Däcket kommer från Hankook.
Hankook har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter iCept RS2 W452. Däcket har däckbeteckningen 175/55-R15.