Vinterdäcket Kumho WP52+ EV är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 155/65-R14. WP52+ EV är ett vinterdäck i utbudet av däck från Kumho.
WP52+ EV är ett vinterdäck med en diameter på 14". Detta vinterdäck har en bredd på 155 mm och en profil på cirka 101 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Kumho WP52+ EV har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 14"-fälgar till dina Kumho WP52+ EV? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 604 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Kumho |
| Modell | WP52+ EV |
| Däckbeteckning | 155/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 155 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 75 |
Vinterdäck från Kumho med modellnamnet WP52+ EV och däckbeteckningen 155/70-R13.
Ett vinterdäck från Goodyear. Ultra Grip 9+ har däckbeteckningen 155/65-R14.
Ett av våra vinterdäck från Continental. Detta däck med beteckningen 155/65-R14.
Maxtrek TREK M7 är ett vinterdäck med däckmärkningen 155/65-R14.