NW312 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 155/65-R14. Vinterdäcket NW312 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Sunny.
Detta vinterdäck från Sunny passar på 14"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Med vinterdäcket NW312 får du ett däck som är 155 mm brett och har en profil på 101 mm. NW312 är godkänt för hastigheter upp till 160 km/h (index Q).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 14"-fälgar till Sunny NW312.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 775 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sunny |
| Modell | NW312 |
| Däckbeteckning | 155/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 155 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 75 |
Ett vinterdäck från Sunny. NW312 har däckbeteckningen 175/65-R14.
Ett vinterdäck från Goodyear. Ultra Grip 9+ har däckbeteckningen 155/65-R14.
Ett av våra vinterdäck från Continental. Detta däck med beteckningen 155/65-R14.
Vinterdäck med däckbeteckningen 155/65-R14 och modellnamnet WP52+ EV.