Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 175/70-R13 till din bil. Trazano, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic.
Med en diameter på 13" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck är 175 mm brett och har samtidigt en profil på 123 mm. Profilen motsvarar 70% av däckets bredd. SnowMaster SW618 Nordic är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Spara pengar och köp med nya 13"-fälgar samtidigt som du köper Trazano SnowMaster SW618 Nordic. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 716 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 175/70-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 82 |
Trazano SnowMaster SW618 Nordic - Ett vinterdäck med däckmärkningen 175/65-R14.
Ett vinterdäck från Goodride. SnowMaster SW618 har däckbeteckningen 175/70-R13.
Vinterdäck med däckbeteckningen 165/70-R13 och modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic.
Trazano SnowMaster SW618 Nordic - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/55-R15.