Ice Blazer WST3 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 155/70-R13. Vinterdäcket Ice Blazer WST3 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Sailun.
Sailun Ice Blazer WST3 är ett vinterdäck med diametern 13". Däcket har en bredd på 155 mm och en profil på cirka 109 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Behöver du även 13"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 649 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer WST3 |
| Däckbeteckning | 155/70-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 155 mm |
| Profil | 109 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 75 |
Detta vinterdäck från Kumho, kallat WinterCraft ice Wi32, har däckbeteckningen 155/70-R13.
Vinterdäck från Hankook med modellnamnet Winter iPike RS2 W429 och däckbeteckningen 155/70-R13.
Ett vinterdäck från Maxxis. ArcticTrekker WP05 har däckbeteckningen 155/70-R13.
Triangle har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow Lion TR777. Däcket har däckbeteckningen 155/70-R13.