Detta vinterdäck från Yokohama har däckmärkningen 265/35-R20. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Yokohama för Bluearth Winter V906.
Detta Yokohama-däck har en diameter på 20". Vinterdäcket Bluearth Winter V906 har en bredd som är 265 mm och en däcksida med en höjd på cirka 93 mm (35% av däckets bredd). Hastighetsindexet för Bluearth Winter V906 är W. Detta innebär att Yokohama Bluearth Winter V906 är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 20"-fälgar till Yokohama Bluearth Winter V906.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 168 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | Bluearth Winter V906 |
| Däckbeteckning | 265/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Ett vinterdäck från Yokohama. Bluearth Winter V906 har däckbeteckningen 205/55-R16.
Vinterdäck från Yokohama med modellnamnet Bluearth Winter V906 och däckbeteckningen 225/50-R17.
Vinterdäck med däckbeteckningen 185/65-R15 och modellnamnet Bluearth Winter V906.
Yokohama har tagit fram detta vinterdäck med namnet Bluearth Winter V906. Däcket har däckbeteckningen 195/65-R15.