UltraGrip Arctic 2 är ett däck från Goodyear som har däckbeteckningen 255/35-R20. UltraGrip Arctic 2, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Goodyear.
Detta Goodyear-däck har en diameter på 20". Här har du ett vinterdäck från Goodyear som är 255 brett och med en profil på 89 mm. Hastighetsindexet för UltraGrip Arctic 2 är T. Detta innebär att Goodyear UltraGrip Arctic 2 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 20"-fälgar samtidigt som du köper Goodyear UltraGrip Arctic 2. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 737 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | UltraGrip Arctic 2 |
| Däckbeteckning | 255/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 89 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
Ett av våra vinterdäck från Goodyear. Detta däck med beteckningen 255/35-R20.
Goodyear UltraGrip Arctic 2 är ett vinterdäck med däckmärkningen 245/40-R18.
Goodyear UltraGrip Ice 3 är ett vinterdäck med däckmärkningen 255/35-R20.
Goodyear UltraGrip Arctic 2 är ett vinterdäck med däckmärkningen 255/45-R18.