Green-Max Winter Ice I-15 SUV är ett däck från LingLong som har däckbeteckningen 245/40-R19. Green-Max Winter Ice I-15 SUV är ett vinterdäck i utbudet av däck från LingLong.
Green-Max Winter Ice I-15 SUV passar på fälgar med en diameter på 19". Vinterdäcket är 245 mm brett med en profil på 98 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 180 km/h (hastighetsindex S).
Hos BytHjul hittar du även förslag på 19"-fälgar för Green-Max Winter Ice I-15 SUV. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 026 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | LingLong |
| Modell | Green-Max Winter Ice I-15 SUV |
| Däckbeteckning | 245/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Ett av våra vinterdäck från LingLong. Detta däck med beteckningen 245/50-R20.
LingLong Green-Max Winter Ice I-15 SUV är ett vinterdäck med däckmärkningen 245/45-R20.
LingLong har tagit fram detta vinterdäck med namnet Green-Max Winter Ice I-15 SUV. Däcket har däckbeteckningen 245/55-R19.
LingLong Green-Max Winter Ice I-15 SUV är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/75-R15.