Vinterdäcket Tracmax X-privilo S330 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/50-R19. Detta Tracmax-däck är av modellen X-privilo S330.
X-privilo S330 passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 118 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Tracmax X-privilo S330 klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Behöver du 19"-fälgar till dina Tracmax X-privilo S330? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 961 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Tracmax |
| Modell | X-privilo S330 |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
Vinterdäcket X-privilo S130 från Tracmax med däckbeteckningen 165/60-R15.
Tracmax X-privilo VS450 är ett vinterdäck med däckmärkningen 175/70-R14.
Ett av våra vinterdäck från Tracmax. Detta däck med beteckningen 205/70-R15.
Tracmax S210 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/35-R19.