PZero Winter 2 är ett däck från Pirelli som har däckbeteckningen 235/40-R19. Detta vinterdäck har modellnamnet PZero Winter 2 och är ett av alla däck som tillverkas av Pirelli.
Pirelli PZero Winter 2 är ett vinterdäck med diametern 19". Med vinterdäcket PZero Winter 2 får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 94 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Komplettera Pirelli PZero Winter 2 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 270 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Pirelli |
| Modell | PZero Winter 2 |
| Däckbeteckning | 235/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 94 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
Vinterdäcket PZero Winter från Pirelli med däckbeteckningen 285/40-R19.
Pirelli PZero Winter - Ett vinterdäck med däckmärkningen 265/35-R21.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/40-R19 och modellnamnet Winter SottoZero 3.
Vinterdäck från Pirelli med modellnamnet Winter SottoZero 3 och däckbeteckningen 235/45-R18.