TI501 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 235/35-R19. Triangle har valt att kalla denna modell av vinterdäck för TI501.
Triangle TI501 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Vinterdäcket TI501 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 82 mm (35% av däckets bredd). Med detta vinterdäck från Triangle har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 718 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Triangle |
| Modell | TI501 |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
Vinterdäcket TI501 från Triangle med däckbeteckningen 235/55-R18.
Vinterdäck från Triangle med modellnamnet TI501 och däckbeteckningen 235/55-R19.
Ett av våra vinterdäck från Triangle. Detta däck med beteckningen 215/55-R17.
Ett av våra vinterdäck från Triangle. Detta däck med beteckningen 265/65-R17.