Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 225/45-R18 till din bil kan detta däck från Trazano vara något för dig. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Trazano för SnowMaster SW608.
Trazano SnowMaster SW608 är ett vinterdäck med diametern 18". Vinterdäcket SnowMaster SW608 har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 101 mm (45% av däckets bredd). Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Komplettera Trazano SnowMaster SW608 med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 976 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW608 |
| Däckbeteckning | 225/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 225/60-R18.
Vinterdäcket SnowMaster SW608 har en däckbeteckning som är 175/70-R14. Däcket kommer från Trazano.
Vinterdäck med däckbeteckningen 195/50-R16 och modellnamnet SnowMaster SW608.
Trazano SnowMaster SW608 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/30-R20.