Detta vinterdäck från Sentury har däckmärkningen 225/55-R17. Detta vinterdäck har modellnamnet Ice Star iS33 och är ett av alla däck som tillverkas av Sentury.
Detta vinterdäck från Sentury passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. vinterdäcket Ice Star iS33 är 225 mm brett och en profil på 124 mm. Sentury Ice Star iS33 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Sentury Ice Star iS33 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 160 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sentury |
| Modell | Ice Star iS33 |
| Däckbeteckning | 225/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/50-R17 och modellnamnet Ice Star iS33.
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/45-R17 och modellnamnet Ice Star iS33.
Sentury Ice Star iS33 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/40-R18.
Sentury har tagit fram detta vinterdäck med namnet Ice Star iS33. Däcket har däckbeteckningen 205/55-R16.