Detta vinterdäck från Kontio har däckmärkningen 225/55-R17. IcePaw, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Kontio.
IcePaw är ett vinterdäck med en diameter på 17". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 124 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindexet för IcePaw är T. Detta innebär att Kontio IcePaw är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 17"-fälgar till Kontio IcePaw.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 742 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Kontio |
| Modell | IcePaw |
| Däckbeteckning | 225/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
Ett vinterdäck från Kontio. IcePaw har däckbeteckningen 225/45-R17.
Kontio IcePaw är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Detta vinterdäck från Kontio, kallat IcePaw, har däckbeteckningen 205/55-R16.
Ett vinterdäck från Kontio. IcePaw har däckbeteckningen 195/65-R15.