Kontio har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 225/45-R17 för IcePaw. IcePaw, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Kontio.
Kontio IcePaw är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Med vinterdäcket IcePaw får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 101 mm. Med detta vinterdäck från Kontio har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 17"-fälgar för IcePaw. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 569 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Kontio |
| Modell | IcePaw |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Detta vinterdäck från Kontio, kallat IcePaw, har däckbeteckningen 205/55-R16.
Kontio IcePaw är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Kontio IcePaw är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/55-R17.
Vinterdäck från Kontio med modellnamnet IcePaw och däckbeteckningen 185/65-R15.